O idei Konferencji Program Konferencji 3.06.2017 Prelegenci Program Warsztatów 4.06.2017 Cennik
i warunki uczestnictwa
Rejestracja Partnerzy Informacje organizacyjne

ŚLĄSKA WIOSNA DIETOTERAPII 2017

Choroby dietozależne – lekarz i dietetyk – naczynia połączone.

Konferencja naukowa dla lekarzy, dietetyków oraz studentów medycyny i dietetyki.

KONFERENCJA NAUKOWA 03.06.2017

WARSZTATY PRAKTYCZNE 04.06.2017

Szanowni Państwo!

Otyłość oraz choroby dietozależne należą do najbardziej współczesnych, dynamicznie rozwijających się problemów zdrowotnych i społecznych krajów rozwijających się. Według zestawienia Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego (Global Food Security Index) Polska znajduje się na niechlubnym piątym miejscu w rankingu otyłości pośród krajów Europy (2016 DuPont).

O tym, że otyłość i nadwaga to nie tylko kwestia estetyczna, a istotny problem zdrowotny – Państwa jako specjalistów – nie trzeba przekonywać. Wiemy, że wadliwe (nadmierne, niedoborowe, jednostronne, źle zbilansowane) żywienie jest przyczyną ponad 80 chorób. Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca typu 2 czy osteoporoza to tylko niektóre z nich. Skutkami niezdrowego odżywiania mogą być także dolegliwości związane z układem nerwowym, przewodem pokarmowym, narządem ruchu, zespół bezdechu sennego, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, choroby nowotworowe i wiele innych.  A obszary nauki, takie jak związek przyczynowo-skutkowy: żywienie, a nadwaga i otyłość, żywienie, a choroby dietozależne oraz kliniczne konsekwencje otyłości są przedmiotem licznych badań i analiz.

Złożona i dynamicznie rozwijająca się  wiedza z zakresu dietoterapii i jej synergii z farmakoterapią stanowi podwaliny dla konferencji naukowej ŚLĄSKA WIOSNA DIETOTERAPII 2017. Choroby dietozależne – lekarz  dietetyk – naczynia połączone.

Konferencja ma charakter cykliczny. Każda z edycji jest poświęcona zagadnieniom związanym z profilaktyką i leczeniem (medycznym i żywieniowym) otyłości oraz chorób dietozależnych. Jest to problem interdyscyplinarny, a więc szczególnie trudny do prostego rozwiązania. Niejednokrotnie osiągnięcie znaczących efektów terapeutycznych wymaga naszym zdaniem połączenia farmakoterapii i zmiany nawyków żywieniowych pacjentów.

Niech  ŚLĄSKA WIOSNA DIETOTERAPII 2017 stanie się wspólnym forum lekarzy i dietetyków dla wymiany najnowszej, aktualnej wiedzy naukowej i doświadczeń praktycznych z obszaru leczenia otyłości oraz chorób dietozależnych.

Z tego powodu integralną częścią każdej edycji Konferencji będzie przedstawienie każdego z tematów dotyczących terapii z  2 perspektyw: jednocześnie lekarza oraz dietetyka  i merytoryczna dyskusja miedzy nimi. Nasi Prelegenci to jednocześnie eksperci naukowi i praktycy, w związku z tym każde zagadnienie przedstawią zgodnie z najnowszą wiedzą, popartą wynikami badań, danymi naukowymi oraz doświadczeniem klinicznym, praktycznym w pracy z pacjentami.

Podczas tej edycji ŚLĄSKIEJ WIOSNY DIETOTERAPII 2017 przygotowaliśmy dla Państwa rozszerzoną formułę Konferencji o WARSZTATY PRAKTYCZNE, które odbędą się 04.06.2017. Warsztaty stanowią rozszerzenie wybranych przez nas tematów prezentowanych przez naszych Prelegentów podczas Konferencji. Dają Państwu możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu dietoterapii chorób metabolicznych i endokrynologicznych oraz psychodietetyki.

 

PATRONAT KONFERENCJI:

 

POLSKIE TOWARZYSTWO BADAŃ NAD OTYŁOŚCIĄ

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia

Organizatorzy ŚLĄSKIEJ WIOSNY DIETOTERAPII 2017
Zespół Ekspert Edu