Zespół Ekspert Edu serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Konferencji Naukowej:

reklama2_rgb-01-01-01

 

Konferencja ŚLĄSKA JESIEŃ DIETOTERAPII 2016 skierowana jest do lekarzy i dietetyków oraz studentów medycyny i dietetyki.

Celem konferencji jest pokazanie korzyści wynikających z współpracy na linii lekarz – dietetyk i stworzenia wspólnego frontu i kompletnej opieki terapeutycznej nad pacjentem.

DLACZEGO TAK?

Problem otyłości i chorób dietozależnych jest coraz poważniejszy. Blisko połowa polskiego społeczeństwa choruje na otyłość, a aż 1,5 miliona dorosłych Polaków choruje na otyłość olbrzymią kwalifikującą ich do leczenia operacyjnego. Wg danych GUS i EUROSTAT  w Polsce 64% mężczyzn i 49% kobiet choruje na nadwagę lub otyłość.  A wśród dzieci – już ponad 22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce ma nadmierną masę ciała. Wykazano, że wadliwe (nadmierne, niedoborowe, jednostronne, źle zbilansowane) żywienie jest przyczyną ponad 80 chorób. W efekcie ponad 1/3 Polaków jest dotknięta chorobami dieto zależnymi. Nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca czy osteoporoza to tylko niektóre z nich. Skutkami niezdrowego odżywiania mogą być także dolegliwości związane z układem nerwowym, przewodem pokarmowym, a także choroby nowotworowe.

Dane epidemiologiczne oraz wyniki badań dotyczących wpływu żywienia na zdrowie człowieka zdecydowanie pokazują, że coraz większą wagę należy przywiązywać do tego co mamy na talerzu. Niejednokrotnie, dopiero połączenie farmakoterapii z zmianami stylu życia, m.in. nawyków żywieniowych Polaków daje długotrwałe pozytywne efekty zdrowotne. Ponadto w związku z gąszczem, niejednokrotnie sprzecznych informacji, które pacjent może znaleźć np. w internecie oraz prasie, to właśnie lekarze i dietetycy zwierając wspólnie szyki, powinni – mówiąc jednym głosem wspierać nawzajem swe decyzje terapeutyczne. To pomoże zarówno uporządkować komunikację do pacjenta, wzmocni ten sam przekaz (ta sama informacja usłyszana dwukrotnie ma silniejszy wydźwięk), jak i zwiększy efektywność terapeutyczną lekarzy i dietetyków.

CHCESZ POZNAĆ PROGRAM KONFERENCJI, PRELEGENTÓW ORAZ WARUNKI UCZESTNICTWA? Kliknij tutaj.

 

Drogi Partnerze/Wystawco!
Jeśli chcesz zostać Partnerem lub Wystawcą Konferencji Naukowej Śląska Jesień Dietoterapii 2016 skontaktuj się z nami:

  • napisz pod jeden z adresów mailowych: biuro@www.ekspertedu.pl, konferencje@www.ekspertedu.pl
  • zadzwoń: +48 537 321 857; +48 600 850 210; +48 668 321 803