
JELITA TO NASZ DRUGI MÓZG.
Choroby przewodu pokarmowego – praktyczne aspekty pracy z pacjentem w zakresie diagnostyki i poradnictwa żywieniowego/dietetycznego.
Szkolenie dla lekarzy, dietetyków, pielęgniarek, położnych zainteresowanych tematyką medycyny żywienia.
Termin i miejsce:
18 czerwca 2016 godz. 9.00-17.00
Hotel Diament Arsenal Palace, ul. Paderewskiego 35, Chorzów
Tematyka szkolenia:
- Zobaczyć to, czego pacjent nie powie. Holistyczne podejście do pacjenta – obserwacja pacjenta od momentu kiedy przekracza próg naszego gabinetu. Na co warto zwracać uwagę, jakie sygnały mogą wesprzeć diagnozę i leczenie?
- Nietolerancje pokarmowe – symbol naszych czasów. Jak diagnozować? Testy diagnostyczne dostępne na rynku – plusy i minusy. Wpływ pokarmów na zdrowie człowieka, mechanizmy rozwoju nietolerancji pokarmowej. Postępowanie żywieniowe.
- Zespół nieszczelnego jelita, zespół złego wchłaniania, zespół jelita drażliwego jako choroby cywilizacyjne. Czynniki wpływające na ich rozwój. Jak dobrać właściwą dietę – postępowanie żywieniowe.
- Mleko i produkty pochodne. Wpływ diety wysokobiałkowej na zdrowie człowieka. Czy można inaczej? Postępowanie żywieniowe.
- Dieta niskosalicylanowa. Salicylany – czy mogą szkodzić? Obecność salicylanów w pożywieniu. Kiedy warto rozważyć wprowadzenie diety niskosalicylanowej u pacjenta. Zasady diety.
Szkolenie poprowadzi Pani dr n. med. Irena Dawidiuk.
dr n. med. Irena Dawidiuk – absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista I i II stopnia chorób wewnętrznych, dietetyk. W latach 1975-1991 pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergicznych we Wrocławiu. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Żywienia Człowieka na SGGW. Jej praca doktorska została wyróżniona nagrodą Polskiego Towarzystwa Alergologicznego im. Prof. M. Obtułowicza. Obecnie zajmuje się dietetyką kliniczną w prowadzonym przez siebie Centrum Futura we Wrocławiu. Stale kształci się w kraju i za granicą, bierze czynny i bierny udział w zjazdach i konferencjach związanych z żywieniem człowieka w różnych jednostkach chorobowych. Szczególnie interesuje się stosowaniem diet leczniczych w chorobach onkologicznych: w trakcie i po radio- i chemioterapii, schorzeniach alergicznych, zaburzeniach odporności, schorzeniach przewodu pokarmowego, chorobach neurologicznych, autyźmie, u dzieci z zespołem Aspergera, nadpobudliwych, ze schorzeniami układu moczowego. Zajmuje się profilaktyką chorób cywilizacyjnych.
- Termin składania zgłoszeń: do dnia 04 czerwca 2016 r.
- Sposób złożenia zgłoszeń: wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line na stronie www.ekspertedu.pl
– sekcja Dietetyka/Medycyna żywienia, zakładka Zgłoszenia - Cena kursu dla jednego uczestnika: 290,- zł.
- Sposób zapłaty: przelewem na nr rachunku 61 1940 1076 3156 7488 0000 0000, w tytule przelewu proszę podać szkolenie 18.06.2016 oraz swoje imię i nazwisko.
- Uwaga – liczba miejsc ograniczona! Ponieważ zależy nam na utrzymaniu wielkości grupy szkoleniowej dającej możliwość dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność wpłat.
- Podczas szkolenia przewidziana jest przerwa kawowa oraz lunch dla Uczestników.
- Każdy Uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
- Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany daty szkolenia w zależności od liczby chętnych uczestników.